Opis
Hotel 1231 to czterogwiazdkowy butikowy hotel znajdujący się w sercu toruńskiej Starówki, który mieści się w odrestaurowanym XIII-wiecznym Starym Młynie.
Położony jest na terenie ruin dawnego Zamku Krzyżackiego i zapewnia niezwykle bliski kontakt z najstarszym dziedzictwem Torunia i niepowtarzalną atmosferą położonego nad Wisłą Starego Miasta.
W starych murach przygotowano nowoczesne, komfortowe pokoje.Są one klimatyzowane, wyposażone w mini barek, sejf, telewizję, zestaw do parzenia kawy i herbaty oraz dostęp do bezprzewodowego Internetu.W łazienkach zadbano o kosmetyki, ręczniki oraz suszarkę do włosów.
W hotelu mieści się klimatyczna restauracja 4 Pory Roku, w której codziennie rano przygotowywany jest wyśmienity bufet śniadaniowy, składający się ze świeżo wypiekanego pieczywa, różnorodnych wędlin, doskonałych serów, sałatek, chłodnych przekąsek, sezonowych warzyw i owoców, a także croissantów i domowych wypieków.
Każdego roku (od 2014) Hotel 1231 wyróżniany jest Certyfikatem Jakości Trip Advisor oraz nagrodą Traveler’s Choice Trip Advisor w kategorii małe hotele.
.
Lokalizacja
Hotel położony jest w centrum starego Torunia, na terenie dawnego zamku krzyżackiego, 4 minuty spacerem od Rynku Staromiejskiego i minutę od nadwiślańskiego bulwaru.
Dojazdu samochodem
Do centrum Torunia najwygodniej jest wjeżdżać drogą krajową nr 15 i z niej zjechać na ciągnący się wzdłuż Wisły Bulwar Filadelfijski. Przejechawszy bulwarem niespełna 500 m, należy skręcić w prawo w docelową ul. Przedzamcze. Hotel 1231 mieści się po prawej stronie, naprzeciwko ruin zamku krzyżackiego.
Odległość od Warszawy – 210 km, Krakowa – 400 km, Wrocławia – 280 km.
Dojazd pociągiem i autobusem
Hotel znajduje się zaledwie 800 m od stacji kolejowej Toruń Miasto, na której zatrzymują się zarówno pociągi regionalne, jak i dalekobieżne. Większa stacja Toruń Główny mieści się po drugiej stronie Wisły.
Atrakcje
Toruń to zdecydowanie więcej niż tylko smaczne pierniki i miejsce urodzenia Mikołaja Kopernika.
To jedno z najstarszych miast Polski (prawa miejskie uzyskał już w 1233 roku), jedno z najbogatszych i największych miast dawnego Królestwa Polskiego, a obecnie prężny ośrodek turystyczny, kulturalny i akademicki, którego Zespół Staromiejski w 1997 roku został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.
Początek współczesnego miasta wiąże się z Krzyżakami, dla których był on punktem wyjścia do podboju plemion pruskich i tworzenia państwa zakonu krzyżackiego.Nazwa hotelu nawiązuje do daty założenia pierwszego krzyżackiego przyczółka na prawym brzegu Wisły.Dwa lata później wokół niego lokowano miasto.Najbliższe sąsiedztwo hotelu stanowi ceglane Gdanisko – XIV-wieczna pozostałość po zamku krzyżackim – najwcześniejszym na ziemi chełmińskiej, zbudowanym na planie podkowy, a więc w układzie wczesnych zamków krzyżackich (później budowano na planie regularnego czworoboku).
Zabytki Torunia znajdują się na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego – trasie turystycznej obejmującej miasta z ceglaną architekturą gotycką w krajach położonych nad Morzem Bałtyckim.
Tylko siedem polskich miast znajduje się w tym zestawieniu.Warto też wiedzieć, że przepływająca przez miasto Wisła stanowi granicę między Pomorzem i Kujawami, dzięki czemu północna część Torunia, Stare Miasto, leży już na Pomorzu, a południowa zaliczana jest do Kujaw.
Miejsca, które warto odwiedzić w Toruniu:-
Zespół Staromiejski – dziedzictwo wpisane na Listę UNESCO, z trzema gotyckimi i sześcioma późniejszymi kościołami, Rynkiem Staromiejskim i Nowomiejskim, XIV-wiecznym monumentalnym Ratuszem, ruinami zamku krzyżackiego, gotyckim mostem, bogatym zespołem gotyckich, renesansowych oraz barokowych kamienic i pałaców, spichrzami (w tym najlepiej zachowanym w Polsce spichrzem gotyckim) oraz murami obronnymi, będącymi pozostałością średniowiecznych obwarowań miejskich Starego Miasta, w których zachowało się dziewięć bram i baszt
- Bydgoskie Przedmieście – położone na zachód od Starego Miasta, w przeważającej części zabudowane reprezentacyjnymi, secesyjnymi kamienicami, rezydencjami o charakterze szachulcowym oraz przedwojennymi willami.W średniowieczu było zamieszkiwane przez rybaków i flisaków, to właśnie tutaj w 1797 roku powstał najstarszy w Polsce ogród zoobotaniczny, który można odwiedzać do dziś, a w 1817 roku jeden z najstarszych publicznych parków w Polsce – Park Miejski z bardzo okazałym obecnie drzewostanem
- Dom Kopernika – interaktywne muzeum położone w Starym Mieście, opowiadające o życiu rodziny astronoma, ale także ogólnie w średniowiecznym Toruniu, rozwoju nauki i odkryciach geograficznych.
Mieści się w dwóch niezwykłych gotyckich kamienicach, z których jedna uznawana jest za prawdopodobne miejsce narodzin Mikołaja Kopernika
-
Muzeum Piernika – miejsce, gdzie można zapoznać się z historią, ale także spróbować upiec tradycyjne toruńskie pierniki, które ze względu na wysoki w średniowieczu koszt przypraw wskazywały na bogactwo i potęgę miasta
-
Kępa Bazarowa – wyspa na Wiśle położona naprzeciwko średniowiecznego centrum Torunia, stanowi wspaniałe miejsce podziwiania wieczornej panoramy Starego Miasta.
.
Pokój 2-osobowy
Klimatyzowany pokój z łazienką, sejfem, minibarkiem, TV, wifi
Oferta
BB, Oferta zwrotna (P2-Z2, 13846)
Oferta zawiera
- Codzienne śniadania
- Internet Wi-Fi
- Podatek VAT
Oferta nie zawiera
Pozostałe usługi hotelu
Udogodnienia
- Internet
- Klimatyzacja
- Dla dzieci
- Blisko lotniska
- Darmowe WiFi
- Parking
- Rowery
- Ułatwienia dla niepełnosprawnych
- Zwierzeta domowe
Uwagi do opisu hotelu
Prosimy o zapoznanie się z opisem hotelu przedstawionym przez Organizatora wybranej oferty.
Opis hoteli przedstawiony przez Urlop.pl jest jedynie poglądowy i nie stanowi elementu oferty Touroperatora.
Hotel znany jest również jako
Hotele, okolice i regiony