Opis
Willa Konstantynówka to ze smakiem urządzony pensjonat mieszczący się w pięknym drewnianym budynku w zakopiańskim stylu.
Willa jest świetnie zlokalizowana nieopodal dworca, parku wodnego, Krupówek i Kuźnic.Oferuje przestronne pokoje i możliwość relaksu na tarasie słonecznym.
Pokoje są znakomicie urządzone i przestronne, wykończone w drewnie.Wnętrza zdobią rzeźbione meble, dekorowane belki i wyszukane kolorowe dodatki.W każdym pokoju znajduje się telewizor z płaskim ekranem oraz łazienka z wanną lub prysznicem oraz suszarką do włosów.
Po obu stronach małżeńskiego łóżka stoją nocne lampki, blisko zainstalowano także gniazdka.W pokoju ustawiono również dużą szafę z wieszakami, biurko z krzesłem, a wygodny pobyt umilają szlafroki i kapcie.
Na terenie obiektu działa restauracja, w której serwowane jest śniadanie w formie bufetu oraz dania kuchni polskiej do wyboru z karty.Funkcjonuje także bar, w którym można przysiąść na drinka.
Willa Konstantynówka znajduje się 7 minut spacerem od popularnych Krupówek i 12 minut spacerem od kolejki linowej na Gubałówkę, łatwo stąd dojechać do Kuźnic, skąd w Tatry można wyruszyć pieszo lub kolejką linową na Kasprowy Wierch.
Po sąsiedzku mieści się sklep spożywczy, aquapark znajduje się zaledwie 300 m dalej, po drodze jest Muzeum Oscypka, a z dworca idzie się tutaj około 5 minut.
.
Lokalizacja
Willa Konstantynówka stoi w Zakopanem przy ul. Jagiellońskiej, wiodącej od dworca kolejowego w kierunku Kuźnic.
Dojazdu samochodem
Wjechawszy do Zakopanego DK 47, czyli popularną „Zakopianką”, należy na pierwszym rondzie (im. dra Chramca) odbić w lewo w ul. Chramcówki, a następnie jechać 1 km prosto. Willa Konstantynówka znajduje się przy ul. Jagiellońskiej po prawej stronie.
Odległość od Warszawy – 400 km, Krakowa – 110 km, Wrocławia – 360 km.
Dojazd pociągiem i autobusem
Do Zakopanego kursują liczne pociągi i autobusy z wielu miast Polski, a z Krakowa bardzo regularnie. Dworzec kolejowy i autobusowy znajdują się nieopodal siebie, 500 m od obiektu.
Atrakcje
Zakopane jest niekwestionowaną stolicą polskich Tatr, dużym ośrodkiem sportów zimowych i w każdej porze roku przyciąga turystów, chcących nacieszyć się majestatem górskich grani, spacerami z pięknymi widokami czy po prostu przebywaniem w mieście o wyrazistych tradycjach i licznych atrakcjach turystycznych.
W Zakopanem nie można się nudzić.
Pierwsi turyści zaczęli przyjeżdżać do Zakopanego 150 lat temu, gdy miejscowość w niczym nie przypominała tej dzisiejszej – nie było hoteli, restauracji, wyciągów, dróg, rowerów – Górale dopiero uczyli się, jak podejmować gości.Niepowtarzalne krajobrazy, bliskość gór oraz ciekawość lokalnej kultury sprawiły, że potok przyjezdnych zwiększał się z każdym rokiem, miejsce szybko zaczęło się rozwijać, a otwarte tereny zabudowywać.W 1933 roku Zakopane, już jako znany kurort międzywojennej Polski, otrzymało prawa miejskie i stało się najwyżej położonym miastem w kraju.Obecnie oferta rozrywkowo-kulturalno-kulinarna dla osób odwiedzających Podhale jest bardzo bogata.
Zakopane wciąż przyciąga turystów i stanowi doskonałą bazę do wyjść w góry – istnieje cała sieć znakowanych szlaków pieszych o różnym stopniu trudności.
Co zobaczyć w Zakopanem?
- Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego – bezpłatny, nowoczesny sposób edukowania o przyrodzie Tatr, z największą w Polsce makietą tego masywu górskiego, sztuczną jaskinią, dioramami, kinem 4D oraz salą odkryć
- Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku – to nie tylko pierwszy zakopiański cmentarz i malownicza, zabytkowa nekropolia, ale też inspiracja, by zapoznać się z interesującymi biografiami osób w różny sposób związanych z miejscowością, kulturą, rozwojem turystyki czy dbaniem o bezpieczeństwo i przyrodę Tatr
- Dworzec Tatrzański – spacerując po Krupówkach, warto zwrócić uwagę na historyczny budynek, gdzie niegdyś mieściła się najważniejsza kulturalna placówka Zakopanego, w której występowali m.in. Ignacy Jan Paderewski, Henryk Sienkiewicz, Helena Modrzejewska, Mieczysław Karłowicz
- Muzeum Tatrzańskie – także położone przy Krupówkach, prezentuje kolekcje skał i minerałów, flory i fauny Tatr, dzieła sztuki oraz obiekty etnograficzne typowe dla Podhala
- Kaplica na Jaszczurówce – drewniane arcydzieło stylu zakopiańskiego, świątynia zaprojektowana przez Stanisława Witkiewicza w pierwszych latach XX wieku.Kaplica znajduje się na małopolskim Szlaku Architektury Drewnianej, w dzielnicy zwanej Cyrhla
.
Pokój 2-osobowy
Wygodny i stylowy pokój z łazienką, wifi, TV. Powierzchnia 25 m2
Oferta
BB, Oferta bezzwrotna (P2-B2, 13784)
Oferta zawiera
- Codzienne śniadania
- Internet Wi-Fi
- Podatek VAT
Oferta nie zawiera
Pozostałe usługi hotelu
Oferta
BB, Oferta zwrotna (P2-Z2, 13786)
Oferta zawiera
- Codzienne śniadania
- Internet Wi-Fi
- Podatek VAT
Oferta nie zawiera
Pozostałe usługi hotelu
Udogodnienia
- Internet
- Dla dzieci
- Darmowe WiFi
- Kurorty narciarskie
- Parking
- RTV/AGD
- Sporty zimowe
Uwagi do opisu willi
Prosimy o zapoznanie się z opisem hotelu przedstawionym przez Organizatora wybranej oferty.
Opis hoteli przedstawiony przez Urlop.pl jest jedynie poglądowy i nie stanowi elementu oferty Touroperatora.
Hotel znany jest również jako
Hotele, okolice i regiony