Program
DZIEŃ 1
Zbiórka na poszczególnych lotniskach przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora. Międzylądowanie techniczne w Egipcie lub na Cyprze (ok. 45 min., bez wysiadania z samolotu). Wieczorem przylot na lotnisko Moi w Mombasie. Po odprawie paszportowo - wizowej powitanie przez rezydentów na lotnisku i transfer do wybranego hotelu.
DZIEŃ 2 - 4
Pobyt w wybranym hotelu na wybrzeżu Oceanu Indyjskiego. Czas wolny na wypoczynek, kąpiele morskie i słoneczne. Możliwość skorzystania z wycieczek lokalnych.
DZIEŃ 5
Po wczesnym śniadaniu (możliwe w formie pakietów) wykwaterowanie z hotelu i przejazd minibusem do Parku Narodowego Tsavo West (ok. 250 km – ok. 5 godz. z Mombasy Północnej i ok. 7 godz. z Mombasy Południowej i Malindi ). Pierwsze safari rozpoczniemy już po przekroczeniu bramy parku. Jego teren pokrywa busz i gaje akacjowe, które zamieszkuje setki dzikich zwierząt: słonie, lwy, bawoły, antylopy gnu i żyrafy, a nawet lamparty i nosorożce. Zakwaterowanie w lodge, lunch, a następnie popołudniowe safari i obserwacja zwierząt w jednym z największych Parków Narodowych Afryki. Poszukiwania przedstawicieli jednego z najbardziej zgrożonych wyginięcim gatunków – nosorożca czarnego oraz szansa na zobaczenie tzw. czerwonych słoni z Tsavo. Kolacja i nocleg w lodgy w Tsavo. (Trasa ok. 300 km).
DZIEŃ 6
Po wczesnym śniadaniu ciąg dalszy poszukiwania zwierząt w Parku Tsavo West. Po drodze zobaczymy malownicze Źródła Mzima - dwa oczka wodne połączone ze sobą kaskadami, z rezydującymi tu na stałe hipopotamami i krokodylami, a także ogromny zastygły wylew czarnej lawy - Shetani. Następnie przejazd do Parku Narodowego Amboseli (ok. 200 km - ok. 4 godz.), z któregorozciąga się przepiękny widok na majestatyczny “dach Afryki” - Kilimandżaro. Sam szczyt można zobaczyć najczęściej tylko wcześnie rano i/lub przed zachodem słońca, przez pozostałą część dnia jest on zwykle przysłonięty chmurami. Lunch, a następnie safari w parku, znanym przede wszystkim jako „kraina słoni”, ale często można tu spotkać także inne zwierzęta m.in.: lwy, hieny, gepardy, antylopy, bawoły i żyrafy.Dla chętnych wizyta w wiosce Masajów (ok. 25 USD/os.), w programie zwiedzanie domków pasterzy, masajskie tańce i zwyczaje, możliwość zakupu rękodzieła Masajów. Kolacja i nocleg w lodgy w ok. Amboseli. (Trasa ok. 300 km).
DZIEŃ 7
Po wczesnym śniadaniu poranne safari w Parku Narodowym Amboseli, a następnie wyjazd w kierunku Mombasy (Trasa ok. 475 km). W godzinach wieczornych przyjazd do Mombasy, a następnie zakwaterowanie i kolacja w hotelu *** w Mombasie (Hotel Reef/Mombasa Beach lub podobny skromny hotel). W tym dniu, w trakcie powrotu dla osób chętnych lunch płatny dodatkowo (ok. 20 USD/os.).
DZIEŃ 8
Po śniadaniu wykwaterowanie z pokoi:
- Klienci wybierający dodatkowy tydzień pobytu - transfer do wybranego hotelu na wybrzeżu Oceanu Indyjskiego.
- Klienci powracający do Polski - czas wolny, możliwość korzystania z ogólnodostępnej infrastruktury hotelu (w cenie śniadanie, pozostałe świadczenia płatne dodatkowo). Po południu transfer na lotnisko w Mombasie i wylot samolotem czarterowym do Polski.
DZIEŃ 9
Międzylądowanie techniczne w Egipcie lub na Cyprze (ok. 45 min., bez wysiadania z samolotu). Przylot do Polski.
Uwagi do programu
Trasa ogółem ok. 1370 km.
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
Z dniem 28.08.2017 zmieniły się przepisy dotyczące ochrony środowiska naturalnego w Kenii. W związku z nowo obowiązującym prawem używanie, produkowanie i importowanie toreb foliowych w Kenii jest nielegalne i karane wysoką grzywną (nawet do 38 tys. USD) lub karą pozbawienia wolności do 4 lat. Podróżni przyjeżdżający do Kenii z foliowymi torbami w bagażu (dot. reklamówek, foliówek, jednorazówek, również tych z zakupami ze sklepów w strefie bezcłowej), zobligowani są do pozostawienia ich na lotnisku. Zalecamy by zamiast foliowych toreb używać toreb materiałowych lub papierowych. Kenia jest jednym z krajów z najbardziej rygorystycznym prawem dotyczącym plastikowych toreb.
Na safari należy zabrać elastyczną torbę (pojemność ok. 60 litrów), a nie sztywną walizkę. Po przylocie istnieje możliwość przepakowania bagaży i pozostawienia części bagażu w hotelu w Mombasie. Pozostawione bagaże są odbierane przez Klientów po powrocie z safari lub rozwożone do hoteli pobytowych przez rezydentów (należy to zgłosić pilotowi przed safari). Sugerujemy zabranie ze sobą chust, które będą chroniły twarz przed kurzem i wiatrem. Przyda się także kapelusz przeciwsłoneczny i krem z wysokim filtrem. Jeśli chodzi o ubiór, to temperatura w ciągu dnia jest zmienna (rano i wieczorem chłodno, a w ciągu dnia gorąco). Dlatego sugerujemy zabranie ze sobą odpowiednich ubrań, które również stanowić będą dodatkową ochronę przed insektami. W dniu safari sugerujemy nie używać perfum oraz nie zakładać ubrań w kolorze granatowym, co może przyciągnąć insekty. Radzimy zabranie lornetek do wypatrywania zwierząt, latarek (niektóre alejki w lodgach są słabo oświetlone) oraz repelentów na komary. Na terenach parków telefony komórkowe często nie mają zasięgu, warto zabrać adaptery do gniazdek brytyjskich.W recepcji do dyspozycji telefon, płatny (zwykle drogi) jednak często zdarzają się także awarie telefonów stacjonarnych. Dobrze mieć ze sobą wymienioną niewielką ilość pieniędzy na szylingi kenijskie potrzebnych do drobnych zakupów/kawy, herbaty na postojach - stacjach benzynowych/lokalnych sklepikach. Część sklepików z pamiątkami przyjmuje dolary.W lodgach płatności tylko gotówką lub tylko kartą płatniczą w zależności od lokalizacji.