Program wycieczki
DZIEŃ 1
Wyjazd z Polski wg. rozkładu jazdy. Przejazd w kierunku Ukrainy. Przekroczenie granicy Polsko-Ukraińskiej. Przejazd do miejscowości WŁODZIMIERZ WOŁYŃSKI – jednego z najstarszych grodów na Rusi, dawna stolicy księstwa halicko-włodzimierskiego. Pośród cerkwi i kościołów Włodzimierza główną pamiątkę historyczną miasta stanowi Sobór Uspienski – rekonstrukcja dwunastowiecznej świątyni, jedyny na Wołyniu ocalały zabytek architektury staroruskiej. Krótki spacer po mieście, zakwaterowanie w okolice Włodzimierza Wołyńskiego, Nocleg.
DZIEŃ 2
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd w stronę Równego, zwiedzanie po drodze: miejscowość ZIMNA, gdzie obejrzymy monastyr Zaśnięcia Matki Boskiej, wczesnośredniowieczną fundację Włodzimierza Wielkiego. Przejazd do PORYCKA (Pawliwka) gdzie znajdują się mogiły Polaków – ofiar mordu dokonanego w miasteczku przez nacjonalistów ukraińskich w 1943 roku oraz pomnik odsłonięty w 60 rocznicę rzezi wołyńskiej przez prezydentów Kaczyńskiego i Kuczmę. Przejazd do miejscowości ZATURCE – jedna z najciekawszych miejscowości w tej części Wołynia, gdzie znajduje się poaugustiański kościół p.w. Swiętej Trójcy oraz zespół pałacowy Lipińskich. Wieś KISIELIN – gniazdo rodu Kisielów, gdzie odwiedzimy zespół kościoła i klasztoru karmelitów z miejscem pamięci mordów wołyńskich. Przejazd w stronę Równego, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
DZIEŃ 3
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd na zwiedzanie OSTROGU – matecznika prawosławia, miasta, gdzie mieściła się słynna Akademia Ostrogska. Zwiedzanie zamku i poznanie słynnej ordynacji ostrogskiej, jak również bliżej poznanie jednych z głównych przedstawicieli rodu – słynnej Halszki z Ostroga oraz księcia Konstantego Wasyla Ostrogskiego. Przejazd do MIĘDZYRZECZA OSTROGSKIEGO – obronny klasztor franciszkanów, które należy do najcenniejszych zabytków Wołynia i całej zachodniej Ukrainy. Przejazd do OŁYKI – dawniej rezydencji i „gniazda” jednego z najpotężniejszych rodów magnackich – Radziwiłłów. Zwiedzanie pozostałości zamkowych (od II wojny światowej mieści się tu psychiatryk) oraz kolegiaty pw Świętej Trójcy ufundowana przez ks.Alfreda Stanisława Radziwiłła. Przejazd do Łucka, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
DZIEŃ 4
Śniadanie, wyjazd na zwiedzanie bliższych i dalszych okolic. Przejazd do BERESTECZKA – miejsca słynnej bitwy kozackiej, rezerwat historyczny „Kozackie Mogiły”, cerkiew-mauzoleum pw. Św.Jerzego. Przejazd do POCZAJOWA, zwiedzanie słynnej Ławry Poczajowskiej – zespołu klasztornego, miejsca kultu prawosławnego z pustelnią i relikwiami św. Hioba. Przejazd do KRZEMIEŃCA – zwiedzanie słynnego Liceum Krzemienieckiego oraz muzeum Juliusza Słowackiego. Przejazd do DUBNA – miasto słynnych kontraktów, jedna z najstarszych miejscowości na Wołyniu, która do dnia dzisiejszego zachowała historyczny układ urbanistyczny. (W zależności od godziny dojazdu zwiedzanie zamku wewnątrz). Powrót do Łucka na nocleg.
DZIEŃ 5
Śniadanie, wykwaterowanie. Zwiedzanie ŁUCKA - miasta, które może poszczycić się zjazdem monarchów europejskich w 1429 roku. Zwiedzimy zamek Luberta, katedrę katolicką Piotra i Pawła oraz zobaczymy renesansową synagogę. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Przekroczenie granicy polsko-ukraińskiej.
DZIEŃ 6
Przyjazd do Polski w godzinach nocnych / porannych (w zależności od miasta).